Günlük Ekonomik Takvim – 22 Kasım 2016

Piyasalar Kanada Perakende Verilerini Takip Edecek

Herkese iyi günler. Geçtiğimiz hafta dolar endeksinde sert bir toparlanma yaşandığına şahit olduk. Bunun sonucunda ise doların pariteler üzerindeki baskısının iyice artmıştı. Dün ise haftanın ilk işlem gününde dolar endeksinde yaşanılan gerileme sonrasında EURUSD ve GBPUSD’de toparlanma yaşandı. Bu hafta gelecek olan veriler doğrultusunda paritelerde hareketliliğin devam etmesini bekliyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bir göz atalım.

10.00’da Türkiye’den tüketici güveni açıklanacak. Önceki rakam 74.0. Gelecek olan verinin TRY pariteleri üzerinde pek de etkisi olmaz.

12.30’da İngiltere’den kamu sektörü net borçlanma açıklanacak. Önceki rakam 13.286 milyar sterlin. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması GBP için pozitif olabilir. Fakat büyük resme baktığımızda gelecek olan veri GBPUSD’nin trendini değiştirmez.

16.30’da Kanada’dan perakende raporu açıklanacak. Gelecek olan veriler CAD için son derece önemli olacak. Bu dakikalarda CAD bacaklı paritelerde önemli hareketlenmeler yaşanabilir.

18.00’da ABD’den var olan konut satışları açıklanacak. Beklenti 5.42 milyon. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.