Günlük Ekonomik Takvim – 22 Eylül 2016

Bugün Dikkatler TCMB PPK Kararlarında!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Dün piyasaların odak noktasında FOMC kararları ve Fed başkanı Yellen’ın açıklamalar vardı. FOMC kararlarında ve Yellen’ın açıklamalarından ileriye dönük net bir sinyal çıkmaması nedeniyle dün USD satışları geldi. FOMC üyeleri bu sene bir faiz artırabilmek için verilerin kanıt oluşturması gerektiğine dikkat çektiler. Önümüzdeki dönemde ABD’den gelecek olan veriler USD için son derece önemli olacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

14.00’da TCMB’den para politikası ve faiz kararı açıklanacak. TCMB koridorun üst bandındaki indirimine devam edebilir. TCMB’nin açıklamalarını yakından takip edeceğiz.

16.00’da ECB başkanı Draghi mikrofon başına geçecek. Para politikası hakkında gelecek olan açıklamalar EUR paritelerine hareket getirebilir.

17.00’da ABD’den var olan konut satışları açıklanacak. Önceki rakam 5.39 milyon. Açıkcası gelecek olan verinin pariteler üzerinde sınırlı etkisi olur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.