Günlük Ekonomik Takvim – 19 Ekim 2016

İngiltere Verileri ve BoC Faiz Kararlarına Dikkat!

Herkese iyi günler. Son günlerde ABD’den gelen veriler piyasalara çok da büyük hareketler getirmedi. Dün ABD’den gelen enflasyon rakamlarından sonra paritelerde ters yönlü hareketlenmeler yaşandı. Bugünden itibaren ekonomik takvimde beklenen veriler gelmeye başlayacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

11.30’da İngiltere’den istihdam verilerini takip edeceğiz. Ortalama gelir endeksi (beklenti %2.3) , işsizlik haklarından yararlanma başvuru sayısındaki değişim (3 bin) ve işsizlik oranı (beklenti %4.9) açıklanıyor. GBP için son derece kritik bir veri. Gelecek olan verilerin hayal kırıklığı yaratması durumunda GBPUSD’de düşüşler hız kazanabilir.

15.30’da ABD’den inşaat izinleri açıklanıyor (beklenti 1.16 milyon). Beklenti üzeri gelecek olan veri Dolar için pozitif olur.

17.00’da Kanada Merkez Bankası faiz oranı kararını açıklıyor. Beklentiler faizlerin %0.50 oranında sabit kalacağı yönünde ancak para politikası ile ilgili gelecek açıklamalar USDCAD’e hareket getirebilir.

18.15’te BOC Başkanı Poloz mikrofon başına geçiyor ve biz de para politikası ile ilgili gelecek olan açıklamaları takip edeceğiz.

21.00’da ise ABD’den Bej Kitap yayınlanacak. Gelecek olan açıklamaları yakından takip edeceğiz.

****

Geçmiş dönemlerde aynı kategoride neler yazdık? Sizi Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var? - 02.08.2016 başlıklı yazımıza davet edelim.