Günlük Ekonomik Takvim – 16 Eylül 2016

Dikkatler ABD Enflasyon Verilerinde!

Herkese iyi günler. Öncellikle herkesin geçmiş bayramını kutluyoruz. Hafta boyunca piyasalarda belirsizlik çok fazlaydı. Bu gibi dönemlerde paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu sebeple işlem tercihlerinizde son derece temkinli olmanızı öneriyoruz. Dün ABD’den gelen veriler beklenti altı kalsa da USD güçlü görünümünü korumaya devam etti. Haftanın son işlem gününde önemli veriler açıklanacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bir göz atalım.

İtalya’dan 11.00’da ticaret dengesi açıklanacak. Beklenti 3.67 milyar. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı gelecek olan veri EUR için negatif olur.

15.30’da ABD ve Kanada’dan veriler açıklanacak. Kanada’dan imalat satışlarının %0.6 gelmesi bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri CAD için pozitif olur fakat. Piyasanın dikkatinde ABD enflasyon verileri var. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması USD için pozitif olur.

17.00’da ise ABD’den öncü Michigan üniversitesi tüketici güveni endeksi açıklanacak. Beklenti 91.0. Geçmiş rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri USD için olumlu olur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.