Günlük Ekonomik Takvim – 15.08.2016

Haftanın İlk İşlem Gününde Bizleri Neler Bekliyor?

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir haftayı geride bırakıyoruz. Özellikle geçtiğimiz hafta ABD’den gelen perakende raporu paritelere büyük hareketlenmeler getirdi. Şöyle bakacak olursak gelen verilerin hayal kırıklığı yaratmasından sonra USD üzerinde büyük bir baskı oluştu. Fakat sonrasında yeniden USD alıcıları devreye girdi. Paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu sebeple işlem tercihlerinizde temkinli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

10.00’da Türkiye’den işsizlik ve 11.00’da bütçe dengesi rakamlarını takip edeceğiz. Gelecek olan veriler USDTRY’ye hareketlilik getirebilir.

10.15’te İsviçre’den ÜFE (beklenti -%0.2) açıklanıyor. Bekleni üzeri gelecek olan veri İsviçre Fragı için pozitif olur ancak USDCHF’de önemli bir etki oluşturmasını beklemiyoruz.

15.30’da ABD’den Empire State imalat endeksi (beklenti 2.1) açıklanacak. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması Dolar için pozitif olur.

17.00’da yeniden ABD’den NAHB konut piyasası endeksi (beklenti 60) açıklanıyor ancak gelecek olan bu verinin de paritelere hareket getirmesini beklemiyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.