Günlük Ekonomik Takvim – 13 Ekim 2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Öncellikle herkese iyi günler. Son günlerde dolar endeksinde yaşanılan toparlanma sonrasında USD’nin baskısını iyice arttırdığına şahit olduk. Dün piyasaların odak noktasında FOMC tutanakları vardı. Eylül ayında gerçekleşen toplantıda üyelerin bazılarından olumlu tonda açıklamalar geldi. Bazıları ise enflasyonun ilerleme hızından memnun olmamaları nedeniyle daha faiz artırımı konusunda daha ihtiyatlı olmaları gerektiğine vurgu yapmışlar. Gelen açıklamalardan sonra paritelerde herhangi bir yöne kırılma yaşanmadı. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

15.30’da ABD’den haftalık işsizlik başvuruları verisi açıklanacak. Önceki rakam 249 bin. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD için pozitif olur.

17.30’da ise ABD’den doğal gaz stokları açıklanacak. Beklenti 84 milyar. Gelecek olan veri doğrultusunda petrol fiyatlarında hareketlenme yaşanabilir.

18.00’da ise ABD’den ham petrol stokları açıklanacak. Petrol işlemi sevenlerin bu dakikalarda ekran başına geçmelerini öneriyoruz. Gelecek olan verinin petrol fiyatlarına hareket getirmesini bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.