Günlük Ekonomik Takvim – 11 Kasım 2016

Bugün Bizleri Neler Bekliyor?

Herkese iyi günler. Dün dolar endeksinde yaşanılan kuvvetli toparlanma sonrasında USD’nin güçlü bir şekilde güne devam ettiğine şahit olduk. Özellikle ABD’de seansının açılmasından sonra değerli metalde ayılar devreye girdi ve sert bir geri çekilme yaşandı. Artık seçimlerin de bitmesiyle piyasalar tamamen Fed’e odaklanacak. Önümüzdeki dönemde ABD’den gelecek olan veriler USD için son derece önemli olacak. Dilerseniz haftanın son işlem gününde gelecek olan verilere bir göz atalım.

10.00’de Türkiye’den cari hesap açıklanacak. Önceki rakam -1,78 milyar. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması TRY için pozitif olur.

18.00’da ise ABD’den öncü Michigan tüketici güveni endeksini takip edeceğiz. Beklenti 89,5. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri USD için pozitif olur.

18.05’de ise Kanada Merkez Bankası başkanı Poloz mikrofon başına geçecek. Para politikası hakkında gelecek olan açıklamalar CAD bacaklı paritelere hareket getirebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.