Günlük Ekonomik Takvim – 11 Ekim 2016

Ekonomik Takvim Isınmaya Başlıyor

Öncellikle herkese iyi günler. Dün ekonomik takvime baktığımızda birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Fakat buna rağmen paritelerde önemli hareketlilikler yaşandı. Petrol fiyatlarında son derece keskin bir yükseliş yaşandığına tanıklık ettik. Bugünden itibaren ekonomik takvim ısınmaya başlıyor. Yarın FOMC tutanakları ve Cuma günü ABD’den gelecek olan perakende raporu paritelerde önemli fırsatlar çıkaracak. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.

12.00’da ise Almanya’den ZEW ekonomi hissiyatı açıklanacak. Beklenti 4.0. Açıkcası beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi son derece sınırlı olur.

13.00’da ABD’den NFIB küçük işletmeler endeksi açıklanacak. Beklenti 95.2. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri USD için pozitif olur.

17.00’da ise ABD’den işgücü piyasa koşulları endeksi açıklanacak. Önceki rakam -0.7. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD için olumlu olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.