Günlük Ekonomik Takvim – 10 Ekim 2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Öncellikle herkese iyi günler. Geçtiğimiz hafta piyasalar tarım dışı istihdam verisine odaklanmıştı. Fakat piyasalarda hafta boyunca önemli gelişmeler yaşandı. Özellikle GBPUSD üzerinde çok büyük bir baskı vardı. Hafta boyunca GBPUSD’nin sert satışlar yediğine şahit olduk. Özellikle Cuma sabaha karşı yaşanan %6.1’lik düşüş Brexit sonrası aşağı yönlü olan ilk büyük hareket oldu. ABD istihdam raporu sonrasında ise paritelerde ters yönlü hareketler yaşandı. Önümüzdeki hafta önemli veri ve gelişmeler bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Pazartesi günü veri açısından yetersizlik bir klasik haline geldi artık. Japonya, Kanada ve ABD’de piyasalar kapalı olacak. Bu sebeple Pazartesi günü piyasalardaki hacim düşük olabilir.

İtalya’dan sanayi üretimi ve Sentix tüketici güveni açıklanacak. Gelecek olan verilerin paritelere hareket getirmesini beklemiyoruz.

10.00’da ise Türkiye’den sanayi üretimi açıklanacak. Önceki rakam %-4.9. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması TRY için pozitif olur fakat verinin USDTRY’de pek de bir etkisi olmayacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.