GELİYOR GELİYOR TARIM DIŞI GELİYOR – 03.06.2016

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Bildiğiniz üzerinde dün ECB toplantısı ve OPEC toplantısı vardı. Son dönemin en sakin ECB toplantısını geride bıraktığımızı söyleyebiliriz. OPEC toplantısında ise ortak bir karar etrafında mutabık kalınamadığına şahit olduk. Her ayın en önemli verisi olarak kabul edilen tarım dışı istihdam raporu bugün açıklanacak. Veriler sonrasında paritelerde önemli hareketlenmeler yaşanacak. Her zaman olduğu gibi biz de bu önemli anlarda yatırımcılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

10.00 Türkiye’den TÜFE rakamlarını takip edeceğiz. Enflasyonda artış yaşanması TRY üzerindeki baskıyı arttırabilir.

11.30’da İngiltere’den hizmetler PMI(beklenti 52.3). Hizmetler sektörü İngiltere ekonomisinin lokomotifi durumunda ve gelecek olan veride iyileşme yaşanması GBP açısından son derece pozitif olur.

15.30’da her ayın tartışmasız en çok beklenen verilerinden olan ABD tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 160bin) ortalama saatlik kazançlar (beklenti %0.2) ve işsizlik oranı (beklenti %4.9) açıklanacak. Gelecek olan verilerde iyilemşe yaşanması ile USD paritelerdeki baskıyı artırabilir ancak yalnızca istihdam değişimine değil, özellikle ortalama saatlik kazançlardaki değişimi de takip etmek gerekli.

17.00 ABD’den ISM imalat dışı PMI (beklenti 55.4) Beklenti üzeri gelecek olan veri USD için pozitif olur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.