İngiltere Merkez Bankası Bugün Ne Yapacak?

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Piyasadaki belirsizlikler nedeniyle paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu sebeple işlemlerinizde mutlaka stop/loss seviyelerini kullanmanızı öneriyoruz. Yarın ABD’den istihdam raporu açıklanacak. Piyasalar tdi değişimini merakla bekliyor. Fakat öncesinde son derece önemli veriler ve gelişmeler var bugün. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.

14.00’da İngiltere’den enflasyon raporu, faiz kararı ve varlık alım programı açıklanacak. Carney yaptığı açıklamalarda Ağustos ayındaki toplantıda harekete geçebileceklerinin sinyalini vermişti. GBP pariteleri için önemli bir gün olacak. Bu önemli günde biz de her zaman olduğu gibi yatırımcılarımıza analist tercihleri ve parite stratejilerimizle destek olacağız.

14.30’da ise BoE başkanı Carney mikrofon başına geçecek. Para politikası hakkında gelecek olan açıklamalar GBP paritelerine hareket getirebilir. Açıklamalarını yakından takip edeceğiz.

15.30’da ise ABD’den haftalık işsizlik başuruları açıklanacak. Beklenti 265 bin. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

17.00’da ABD’den fabrika siparişleri açıklanacak. Beklenti %-1.8. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı gelen veri USD için negatif olur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.