İngiltere ve ABD Verileri Piyasaya Yön Verecek

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin fazla olduğu bir haftayı geride bıraktık. Dün ekonomik takvime baktığımızda önemli bir veri yoktu. Piyasalarda belirsizliklerin hakim olması nedeniyle paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu gibi dönemlerde işlem tercihlerinde daha temkinli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Saat 11.30’da İngiltere’den enflasyon verilerini takip edeceğiz. Piyasanın ortak beklentisi TÜFE’nin %0.4 gelmesi. Brexit kaygıları nedeni ile gelecek olan veride kötüleşme yaşanması GBP alıcılarının tadını kaçırabilir

Euro Bölgesi’nden saat 12.00’da istihdam değişimi aıklanacak. Beklenti %0.2. Öncei rakama baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı gelecek olan veri EUR için negatif olur.

15.30’da ise gözler ABD perakende raporunda olacak. Çekirdek perakende satışların %0.4 gelmesi beklenirken, perakende satışların %0.4 gelmesi bekleniyor. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD’nin rahat nefes almasını sağlayabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.