Günlük Ekonomik Takvim – 31.08.2016

Ekonomik Takvim Isınmaya Başlıyor!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir ay içerisindeyiz. Belirsizliğin olduğu dönemlerde paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu sebeple işlemlerinizde son derece temkinli olmanızı öneriyoruz. Bugünden itibaren ekonomik takvim ısınmaya başlıyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

10.00’da Türkiye’den ticaret açığı açıklanacak. Önceki rakam -6.6 milyar. Gelecek olan veride kötüleşme yaşanması durumunda USDTRY’de toparlanma yaşanabilir.

10.55’da Almanya’dan işsizlik değişimi açıklanacak. Beklenti -2 bin. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı gelecek olan veri EUR için negatif olur.

12.00’da Euro Bölgesi’nden enflasyon verileri açıklanacak. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerinde sınırlı etkisi olur bizce.

15.15’de ABD’den ADP tarım dışı istihdam değişimi açıklanacak. Beklenti 173 bin. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride pek de bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerinde sınırlı etkisi olur.

15.30’da Kanada’dan büyüme açıklanacak. Beklenti %0.5. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması durumunda USDCAD’de hızlı bir geri çekilme yaşanabilir.

Bu veriden sonra ABD’den Chicago PMI, askıdaki konut satışları ve ham petrol stokları açıklanacak. USD ve petrol fiyatları için önemli veriler. Petrol işlemi yapmayı tercih edenleri bu dakikalarda ekran başına davet ediyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.