Günlük Ekonomik Takvim – 30.08.2016

Herkese iyi günler. Özellikle piyasalarda belirsizliklerin arttığı son dönemlerde paritelerde ani yön değişimi çok fazla yaşanabiliyor. Bu gibi dönemlerde işlem tercihlerinizde son derece temkinli olmanızı öneriyoruz. Dün ekonomik takvimde veri yetersizliği olduğu için paritelerde hareketlilik son derece sınırlıydı. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bir bakalım.

11.30’da İngiltere’den şahıslara verilen net krediler açıklanacak. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

15.30’da Kanada’dan cari hesap açıklanacak. Önceki rakam -16.8 milyar. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması CAD için pozitif. USDCAD’de hareketlenmeler yaşanabilir bu dakikalarda.

17.00’da ABD’den tüketici güveni açıklanacak. Beklenti 97.2. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

****

Geçmiş dönemlerde aynı kategoride neler yazdık? Sizi Bugün PMI Verilerini Takip Ediyoruz başlıklı yazımıza davet edelim.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.