Günlük Ekonomik Takvim – 26.08.2016

Piyasalar Yellen'ı Bekliyor!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Yaz piyasası olması nedeniyle paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu sebeple işlem tercihlerinizde son derece temkinli olmanızı öneriyoruz. Dün ABD’den gelen verilerin beklentileri karşılaması USD için pozitif oldu fakat verilerin etkisi paritelerde hissedilmedi. Bugün önemli veri ve gelişmeler bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bir göz atalım.

11.30’da İngiltere’den çeyreklik büyüme beklentisi açıklanacak. Beklenti %0.6. Geçmiş rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin GBP pariteleri üzerinde pek de bir etkisi olmaz.

Öğleden sonra ise gözler ABD çeyreklik öncü büyüme verisinde olacak. Beklenti %1.1. Gelecek olan veride kötüleşme yaşanması USD için negatif olur. Veri sonrasında ise Fed başkanı Yellen’ın açıklamalarını takip edeceğiz. Faiz artışı süreci ile ilgili gelecek olan açıklamalar. USD paritelerini etkileyebilir.

Jackson hole sempozyumu Cuma günü de devam edecek. Açıklamaları bugün de yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.