Günlük Ekonomik Takvim – 25.08.2016

İşte Beklenen Veri Bugün Açıklanacak!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir dönem içerisindeyiz. Paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu sebeple işlem tercihlerinizde son derece temkinli olmanızı öneriyoruz. Sarı metalde önemli direnç bölgeleri bir türlü alınamadı geçtiğimiz dönemde. Dün de sarı metalde ayıların devreye girmesiyle ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bugün ABD’den önemli veriler açıklanacak ve gözler Jackson Hole sempozyumunda olacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

11.00’da Euro Bölgesi’nden Almanya iş güveni endeksi açıklanacak. Beklenti 108.5. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

14.30’da Türkiye’den kapasite kullanım oranı açıklanacak. TRY için önemli bir veri. Gelecek olan veride kötüleşme yaşanması TRY için negatif olur.

Gün boyunca Jackson hole sempozyumunu takip edeceğiz. Merkez bankası başkanlarının bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalar gelebilir. Para politikası hakkında gelecek olan açıklamalar piyasalara hareket getirebilir.

15.30’da çekirdek dayanıklı malların siparişleri açıklanacak. Beklenti %0.4. Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD için pozitif olur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.