Günlük Ekonomik Takvim – 24 Ekim 2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Geçtiğimiz hafta piyasaların dikkatinde ECB ve TCMB toplantısı vardı. TCMB bu toplantıda koridorun üst bandında indirme gitmeyi tercih etmedi. Yaşanan bu gelişmeden sonra USDTRY’de geri çekilme yaşandı fakat düşüş kalıcı olmadı. ECB toplantısından sonra ise EURUSD’de geri çekilme yaşandığına şahit olduk. Önümüzdeki hafta ise önemli veri ve gelişmeler bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Bugün 10 ile 11 arasında Euro Bölgesi’nden flaş hizmetler ve flaş imalat PMI verilerini takip edeceğiz. Beklenti altı gelecek olan veriler EURUSD üzerindeki baskının artmasına neden olabilir.

15.30’da ise Kanada’dan topatan satışlar açıklanacak. Beklenti %0.2. Önceki rakam %0.3 Beklenti altı gelecek olan veri sonrasında CAD üzerinde baskı oluşabilir.

Bu veriden sonra ise FOMC üyeleri Dudley ve Bullard mikrofon başına geçecek. Para politikası hakkında gelecek olan açıklamalar paritelere önemli hareketlenmeler getirebilir.

16.45’de ABD’den flaş imalat PMI açıklanacak. Beklenti 51.5. Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.