Günlük Ekonomik Takvim – 24.08.2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Son dönemde piyasalarda belirsizliklerin artması ve yaz piyasasının olması nedeniyle paritelerde öngörülemeyen ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu sebeple işlem tercihlerinizde son derece dikkatli ve temkinli olmanızı öneriyoruz. Özellikle yarın ve Cuma günü ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. USD için son derece kritik bir viraja giriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

11.30’da İngiltere’den BBA mortgage onayları açıklanacak. Beklenti 38.5 bin. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

17.00’da ABD’den var olan konut satışları açıklanacak. Beklenti 5.52 milyon. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerideki etkisi sınırlı olur.

17.30’da ABD’den ham petrol stokları açıklanacak. Beklenti -0.5 milyon. Önceki rakama baktığımızda stoklarda artış yaşanması bekleniyor. Stoklarda yaşanılacak olan artış petrol fiyatları için negatif olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.