Günlük Ekonomik Takvim – 21 Ekim 2016

Bugün Kanada Enflasyon Verilerini Takip Edeceğiz

Herkese iyi günler. Dün piyasaların dikkati ECB ve TCMB kararlarındaydı. TCMB koridorun üst bandındaki faiz indirimlerine bu toplantıda devam etmedi ve USDTRY’de geri çekilme yaşandı fakat 3.05 bölgesi bir türlü alınamadı. Diğer yandan ECB beklediği gibi faizleri indirmedi fakat Draghi’nin açıklamalarından sonra EURUSD’de geri çekilme yaşandı. Haftanın son işlem gününde bizleri neler bekliyor bir göz atalım.

10.00’da yurt içinden tüketici güveni açıklanıyor. Önceki veriye göre gelecek olan veride iyileşme yaşanması TRY için pozitif olur ancak kurda önemli bir etki yaratmasını beklemiyoruz.

11.30’da İngiltere’den kamu sektörü net borçlanma verisi açıklanacak. Beklenti 8.6 milyar sterlin. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri GBP için poziti olur.

15.30’da günün tek önemli verileri Kanada’dan gelecek. Çekirdek TÜFE (beklenti %0.2) ve çekirdek perakende satışlar (beklenti %0.2) açıklanıyor. Beklenti üzeri gelecek olan veriler USDCAD’de geri çekilmeyi beraberinde getirebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.