Günlük Ekonomik Takvim – 18.08.2016

Ekonomik Takvim Dopdolu!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Özellikle dün FOMC tutanaklarındaki detaylar doğrultusunda paritelerde ani yön değişimi yaşandı. Bazı üyelerin faiz artışı istemesi ilk başlarda USD alıcılarını devreye soktu fakat bazı üyelerin de faiz artışı için daha fazla veriye ihtiyaç olduğunu belirtmelerinden sonra ise USD üzerinde büyük bir baskı oluştu. Belirsizliğin olduğu bu dönemlerde paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu sebeple işlem tercihlerinizde son derece temkinli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

11.00’da Euro Bölgesi’nden cari hesap (beklenti 27.3 milyar) açıklanıyor. Gelecek verinin EURUSD’de etkisi sınırlı olur.

11.30’da İngiltere Perakende satışlar. Beklentiler %0.1 ve bu dakikalarda GBPUSD’ye dikkat diyelim. Beklenti üzeri gelecek olan veri Pound için pozitif olur.

12.00’da Euro Bölgesi’nden TÜFE (beklenti %0.2) açıklanıyor. Enflasyonda artış yaşanması Euro için pozitif olur. 14.30’da ise ECB toplantı tutanakları açıklanıyor.

15.30’da Philly Fed imalat endeksi (beklenti 1.4) ve haftalık işsizlik başvuruları (beklenti 269 bin) açıklanıyor. Gelecek olan verilerin beklenti altı kalması durumunda Dolar üzerinde baskı oluşabilir.

17.05’te ise FOMC üyesi Dudley’in konuşmalarını takip edec

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.