Günlük Ekonomik Takvim – 16 Kasım 2016

Bugün Dikkatler İngiltere İstihdam Verilerinde

Herkese iyi günler. Dün ABD’den perakende verileri açıklandı. Gelen verilerin beklentileri karşılaması USD için pozitif oldu. Son günlerde dolar endeksinde yaşanılan toparlanma nedeniyle dolar güçlü görünümünü korumaya devam ediyor. Bu hafta ABD’den gelecek olan enflasyon rakamları USD için son derece kritik olacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

11.00’da FOMC üyesi Bullard’ın açıklamaları takip edilecek. Faiz artışları ile ilgili gelecek olan açıklamalar paritelere hareketlilik getirebilir.

12.30’da İngiltere’den istihdam verileri açıklanıyor. Ortalama gelir endeksi (beklenti %2.3) işsizlik haklarından yararlanma başvuru sayısındaki değişim (beklenti 1.9 bin) ve işsizlik oranı (beklenti %4.9) verilerinde iyileşme yaşanması GBPUSD’de yükselişleri tetikleyebilir.

16.30’da Kanada’dan imalat satışları (beklenti -%0.2) açıklanacak. Bu dakikalarda USDCAD’de önemli fırsatlar karşımıza çıkabilir. Aynı zamanda ABD’den ÜFE (beklenti %0.3) açıklanıyor.

17.15’te ABD’den kapasite kullanım oranı ve sanayi üretimi (beklenti %0.2 açıklanacak ancak gelecek olan verilerin paritelerde etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.

18.30’da ise ABD’den haftalık ham petrol stokları açıklanacak. Bu dakikalarda hem petrol hem de USDCAD’e dikkat.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.