Günlük Ekonomik Takvim – 13 Eylül 2016

Bugün İngiltere TÜFE Verisini Takip Edeceğiz!

Dün ekonomik takvime baktığımızda birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Piyasalarda belirsizliğin olduğu dönemlerde paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu gibi dönemlerde son derece temkinli olmanızı öneriyoruz. Bugünden itibaren ekonomik takvim ısınmaya başlıyor. Hafta boyunca önemli veriler açıklanacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Asya seansında Avustralya’dan NAB işletme güveni endeksi açıklanacak. Önceki rakam 4. Gelecek olan veride iyileşme yaşanmasından sonra AUDUSD’de toparlanma yaşanabilir.

05.00’da Çin’den sanayi üretimi açıklanacak. Beklenti %6.1. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin piyasalar üzerinde sınırlı etkisi olabilir.

11.30’da İngiltere’den enflasyon verileri açıklanacak. Özellikle piyasanın dikkatinde TÜFE verisi olacak. Beklenti %0.7. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri GBP için pozitif olur.

12.00’da Almanya’dan Zew ekonomi endeksi açıklanacak ve bu dakikalarda ECB başkanı Draghi’de mikrofon başına geçecek. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması EUR için pozitif olur. Geçtiğimiz hafta ECB toplantısında Draghi’nin açıklamalarını takip etmiştik. Farklı tonda gelecek olan açıklamalar EUR paritelerine hareket getirebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.