Günlük Ekonomik Takvim – 02.09.2016

TARIM DIŞI GÜNÜ GELDİ ÇATTI!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Piyasalarda belirsizliklerin artması paritelerde ani yön değişimlerinin yaşanmasına neden oluyor. Dün İngiltere’den imalat PMI sonrasında GBPUSD’de sert bir yükseliş yaşandı. ABD’den gelen imalat PMI verilerinin hayal kırıklığı yaratması ise USD’ye sert satışlar getirdi. Bugün haftanın belki de ayın en önemli fırsatları karşımıza çıkacak. ABD’den gelecek olan istihdam raporu pariteleri sallayacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

11.30’da İngiltere’den inşaat PMI açıklanacak. Önceki rakam 45.9. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması durumunda GBPUSD’de toparlanma yaşanabilir.

15.30’da Kanada’da ticaret dengesi ve işçi üretkenliği açıklanacak. CAD için önemli veriler. Beklenti altı gelecek olan veriler CAD için negatif olur.

Ve 15.30’da ABD’den haftanın ve ayın beklenen verisi açıklanacak. Tabi ki de o veri tarım dışı istihdam değişimi verisi. Bu verinin yanında ortalama saatlik kazançlar ve işsizlik oranı verilerini takip edeceğiz. Tdi değişiminin 164 bin gelmesi beklenirken, işsizlik oranının %4.8 gelmesi bekleniyor. Ortalama saatlik kazançlar verisinin ise %0.2 gelmesi bekleniyor. Gelecek olan verilerin özellikle tdi verisinin pariteler üzerinde büyük etkisi olacak. Biz de her zaman olduğu gibi veri sonrasında yatırımcılarımıza destek vermeye devam edeceğiz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.