GÖZLER FOMC TUTANAKLARINDA

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir dönemdeyiz. Belirsizliğin olduğu dönemlerde paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu gibi dönemlerde temkinli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olacak verilere bakalım.

İngiltere’den saat 11.30’da önemli istihdam verileri açıklanacak. Özellikle piyasanın odak noktasında kazançlar verisinde olacak. Ortalama kazançlar endeksinde iyileşme yaşanması GBPUSD’de yükselişleri beraberinde getirebilir. GBP paritelerinde işlemi olanların bu saatlerde mutlaka ekran başına geçmesi gerekiyor.

12.00’da Euro Bölgesi’nden final TÜFE açıklanacak. Beklent %-0.2. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi son derece sınırlı olur.

14.30’da Türkiye’den TÜFE tahmini açıklanacak. Önceki veri %7.91. Gelecek olan veride büyük bir değişim olmadığı sürece etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.

17.30’da ABD’den ham petrol envanterleri açılanacak. Petrol fiyatları gündemin ana maddelerinden biri olduktan sonra bu verinin önemi bir kat daha arttı. Stoklardaki azalmanın devam etmesi petrol fiyatlarındaki toprlanmayı devam ettirebilir.

21.00’da ise FOMC tutanakları açıklanacak. Geçmiş toplantıda konuşulan konuların detaylarını takip edeceğiz. Geçtiğimiz toplantıda faizler sabit bırakılmıştı ve ileriye dönük bir sinyal verilmemişti. Bakalım detaylarda Fed nelerin üzerinde durmuş.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.