GÖZLER FOMC TUTANAKLARINDA!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketlilik açısında son derece hareketli bir dönemdeyiz. Dün piyasalarda belirsizlik durumunun hakim olması nedeniyle sarı metal güvenli liman olarak talep gördü. Diğer yandan Brexit kaygılarının devam etmesi nedeniyle GBPUSD’de sert bir geri çekilme yaşandı. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.

17.30, ABD haftalık ham petrol envanterleri, önceki 2.3 milyon. Petrolün son aylarda piyasa yön vermeye başlamasından sonra petrol verilerinin önemi iyice arttı. Bu nedenle de dikkatle takip edilmesi gereken bir veri olduğunu belirtelim.

21.00, FOMC tutanakları. Üç hafta önce FOMC’nin faizleri sabit tutmaya karar verdiği toplantının tutanakları. Hem karar metni hem de Yellen basın toplantısı oldukça güvercin tonda yorumlar içeriyordu. Tutanaklarda neden böyle olduğunu anlamaya çalışıp ileriye dönük faiz kararları ile ilgili ipuçları arayacağız. Belki de haftanın piyasalar açısından en önemli anı. Bu nedenle de paritelerde keskin dalgalanmalara neden olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.