Dikkatler Fed Başkanı Yellen’da

Herkese iyi günler. Dün paskalya tatili devam etmesine rağmen piyasalarda önemli hareketlenmeler yaşandı. ABD’den gelen enflasyon verisinin beklenti altı kalması USD satışlarını beraberinde getirdi. Özellikle GBPUSD ve EURUSD’de keskin bir yükseliş yaşandı. Hafta boyunca önemli veri ve gelişmeler var. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Euro Bölgesi’nden saat 11.00’da M3 para arzı açıklanacak. Beklenti %5.0. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklemiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

15.30’da Kanada’dan ham madde fiyat endeksi açıklanacak. Beklenti %-0.8. Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı kalan veri CAD için negatif olur.

17.00’da ABD’de CB tüketici güveni açıklanacak. Beklenti 94.0. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri USD için pozitif olur.

19.20’da New York’ta Fed başkanı Yellen’dan açıklamalar gelecek. Para politikası hakkında gelecek olan açıklamalar paritelerde hareketlenmeleri beraberinde getirebilir. Açıklamaları yakından takip edeceğiz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.