Bugün Gözler ADP Verisinde!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. USD tam üzerindeki baskıdan kurtuldu derken dün Fed başkanı Yellen’dan gelecek açıklamalar sonrasında adeta boğuldu. Enflasyon beklentileri hakkında pek pozitif olunmaması ve yeniden küresele risklere dikkat çekilmesi USD satışları beraberinde getirdi. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Gün içerisinde Almanya’dan öncü TÜFE açıklanacak. Beklenti %0.6. Geçmiş rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Enflasyon tarafındaki iyileşme EUR için pozitif olur.

15.15, ABD ADP tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 194 bin). Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride hafif de olsa gerileme yaşanması bekleniyor. Gelecek olan veride çok büyük bir kötüleşme yaşanmadığı sürece USD için kritik bir durum olmaz. Cuma günü gelecek olan tdi verisinin ne yönde geleceği konusunda piyasada bir algı oluşturabilir.

17.30’da ABD’den ham petrol stokları açıklanacak. Petrol fiyatları için son derece önemli. Stoklarda artış yaşanması petrol fiyatları üzerindeki baskının artmasına neden olabilir. Verinin geldiği dakikalarda bir gözümüz de USDCAD’de olacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.