Bugün Ekonomik Takvimde Yok Yok!

Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Dün dolar endeksi üzerinde büyük bir baskı olması nedeniyle paritelerde USD satışları geldi. Özellikle ALTINda ve GBPUSD’de keskin yükselişlerin yaşandığına şahit olduk. Piyasaların merakla beklediği ABD istihdam raporuna sadece iki gün kaldı. Cuma günü USD’nin yakın gelecekteki kaderi belli olacak. Fakat öncesinde bugün de bizleri son derece önemli veriler bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

11.30’da İngiltere’den hizmetler PMI verisi açıklanacak. Hizmetler sektörü İngiltere ekonomisinin demirbaşı. Bu sebeple gelecek olan veri GBP paritelerine hareket getirecek. Bu dakikalarda GBP paritelerine dikkat etmekte fayda var.

15.15’de ABD’den ADP tarım dışı istihdam değişimi açıklanacak. Beklenti 168 bin. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

17.00’da ABD’den ISM imalat PMI açıklanacak. Beklenti 56.7. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan veri paritelere pek de bir hareket getirmeyebilir.

17.30’da ABD’den ham petrol stokları açıklanacak. Önceki rakam 1.7 milyon. Stoklar verisinde artış yaşanması petrol fiyatları üzerindeki baskının iyice artmasına neden olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.