Bugün Dikkatler FOMC Tutanaklarında – 12 Ekim 2016

FOMC Tutanakları Doları Etkileyecek mi?

Herkese iyi günler. Son iki gündür ekonomik takvimde veri yetersizliği olmasına rağmen paritelerde önemli hareketlilikler yaşanıyor. Haftanın ilk günlerinde piyasanın dolar tarafında olduğuna şahit olduk. Özellikle EURUSD ve GBPUSD’de ayılar üstünlüğü boğalara vermeye niyetli değiller. Bugün piyasaların dikkati FOMC tutanaklarında olacak. Cuma günü ise ABD perakende raporunu takip edeceğiz. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.

10.00’da Türkiye’den cari hesap verisini takip edeceğiz. Cari açıkta yaşanılacak olan artış USDTRY’de yukarıları beraberinde getirebilir.

15.00’da FOMC üyesi Dudley’nin açıklamalarını takip edeceğiz. Para politikası hakkında gelecek olan açıklamalar USD paritelerine hareket getirebilir. Yellen ve Fischer’dan sonra gelen Dudley’nin açıklamalarını yakından takip edeceğiz.

21.00’da ise FOMC tutanaklarını takip edeceğiz. Eylül ayı toplantısında konuşulan konuların detaylarını takip edeceğiz. Bu FOMC tutanakları paritelere hareket getirebilir. Bu saatlerde bizle birlikte sizlerinde ekran başına geçmeye davet ediyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.