Bugün Dikkatler ABD Verilerinde! – 15.07.2016

Herkese iyi günler. Dün Fransa’nın Nice şehrinde gerçekleşen terör saldırısında şuana kadar 84 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Gerçekleşen bu terör olaylarının artık bir an önce son bulmasını diliyoruz. Piyasalara baktığımızda ise paritelerde belirsizlik son derece fazla. Bu sebeple işlem tercihlerinizde son derece temkinli devam etmenizi öneriyoruz. Dilerseniz haftanın son işlem gününde gelecek olan verilere bakalım.

10.00’da Türkiye’den çeyreklik işsizlik ortalaması açıklanacak. Önceki rakam %10.1. Gelecek olan veride kötüleşme yaşanması TRY için negatif olur.

Euro Bölgesi’nden saat 12.00’da enflasyon verilerinin final versiyonları açıklanacak. Beklenti altı gelecek olan veriler EUR satışlarını beraberinde getirebilir.

15.30’da Kanada ve ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. Özellikle ABD’den gelecek olan perakende ve TÜFE verileri USD için son derece önemli. Bu dakikalarda USDCAD paritesine dikkat etmekte fayda var.

16.15’da ABD’den kapasite kullanım oranı ve sanayi üretimi açıklanacak. Beklentide gelecek olan verilerin pariteler üzerinde sınırlı etkisi olabilir.

17.00’da ABD’den öncü UoM tüketici güveni endeksi açıklanacak. Enflasyon açısından önemli bir veri. Beklenti 93.5. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.