BREXİT Sonrası Bugün Piyasalarda Neler Var?

Son dönemde piyasaların aklını çok fazla karıştıran AB referandumunun sonucunun netleşmesine dakikalar kaldı. Fakat sandıkların büyük bir bölümü açıklandığı için sonuç az çok artık belli oldu. Birleşik Krallık halkının büyük bir çoğunluğu AB’den çıkmak için oy kullandı. Bunun sonucuna paritelerde son derece önemli ve keskin hareketlenmeler yaşandı. GBPUSD ve EURUSD’de satıcılar adeta alıcılara göz açtırmadı. Bununla birlikte ALTINda alıcılar devre girdi ve 1358 bölgesi üzerine çok sert bir yükseliş gerçekleşti. Artık İngiltere için yeni bir dönem başladı. Bütün gelişmeleri yakından takip edeceğiz. Bu yaşananlardan sonra dilerseniz bugün ekonomik takvimde neler var bir göz atalım.

Almanya’dan saat 11.00’da iş güveni endeksi açıklanacak. Önceki veri 107.7. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması durumunda EUR paritelerinde büyük hareketlenmeler yaşanabilir.

14.30’da Türkiye’den kapasite kullanım oranı açıklanacak. Açıkcası gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi bizce sınırlı olur.

15.30’da ABD’de çekirdek dayanıklı malların siparişleri açıklanacak. Belkide USD için haftanın en önemli verisi konumunda. Gelecek olan verinin beklentileri karşılaması durumunda USD alıcıları devreye girebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.