Altını Bu Hafta Önemli Gelişmeler Bekliyor! – 24 Ekim 2016

Altın Haftaya Nasıl Bir Başlangıç Yaptı?

Geçtiğimiz hafta değerli metalde 1252-1274 arasında kanal hareketi gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta 1270 seviyesi üzerinde günlük kapanış gerçekleşmediği için yukarı iştahı sınırlı oldu. Kasım ayında gerçekleşecek olan ABD başkanlık seçimine bir hayli az bir zaman kaldı. 8 Kasım’a yaklaştıkça değerli metal güvenli liman olarak yatırımcısının karşısına çıkabilir.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. ABD’den flaş imalat PMI beklentiden iyi 53.2 geldi. Gelen verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı oldu. Fakat öğleden sonra sarı metalde keskin hareketler yaşandı. Alıcıların devreye girmesinden sonra 1270 üzerine sert bir yükseliş yaşandı fakat bu seviyeden satıcıların devreye girmesinden sonra geri çekilme gerçekleştiğini gördük.

Bu hafta ABD’den önemli veriler açıklanacak. Özellikle piyasanın odak noktası çekirdek dayanıklı malların siparişleri ve büyüme verisinde olacak. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması değerli metalde ayıları devreye sokabilir. Aksi durumda ise ise yukarıdaki önemli direnç seviyeleri alınabilir. Değerli metalde sırasıyla 1280, 1290 ve 1300 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1250, 1240 ve 1225 seviyeleri önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.