Ekonomik Takvimde Bugün Neler Var?

Önemli bir haftayı geride bıraktık ve haftaya Doha toplantısının hayal kırıklığı yaratması sonrası üzerinde baskı ile başlayan petrolde hafta boyunca yükselişlere şahit olduk. GBPUSD de ise yayınlanan Brexit anketlerinde AB’de kalalım kampının güçlendiğinin görülmesi yükselişleri beraberinde getirdi. ALTIN da güvenli liman olarak talep gördü ve 1270 bölgesine kadar tırmandı hafta içerisinde. Önümüzdeki hafta ise yine önemli gelişmeler ve veriler bizleri bekliyor olacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

11.00, Almanya Ifo iş dünyası güven endeksi, önceki 106.7. Almanya’da iş dünyası güven endeksi son aylarda bir kötüleşme dikkatlerden kaçmıyor. Mart ayında hafif bir toparlanma yaşanmıştı. Bakalım bu toparlanma Nisan’da da devam edecek mi.

İngiltere’den CBI endüstriyel sipariş beklentileri açıklanacak. Beklenti -17. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi bizce sınırlı olur.

17.00, ABD birinci el konut satışları, beklenti 525 bin. İkinci el konut satışları 5.33 milyon ile beklentiden daha yüksek gelmişti. Birinci el konut satışlarında da önceki aya göre yükseliş bekliyor piyasalar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.