Ekonomik Takvim Isınmaya Başlıyor

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir haftayı geride bırakıyoruz. Dün ekonomik takvime baktığımızda birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Çok fazla paritelerde ani yön değişiminin yaşandığına şahit olduk. Bu gibi dönemlerde temkinli devam etmenizi bekliyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

İngiltere’den saat 11.30’da TÜFE açıklanacak. Beklenti %0.5. Önceki rakama baktığımızda gelecke olan veride bir değişim yaşanması beklenmiyor. Brexit kaygıları nedeniyle gelecek olan veride kötüleşme yaşanması GBP için negatif olur. Bu saatlerde GBP paritelerinde önemli hareketlenmeler yaşanabilir.

15.30’da ABD’den ve Kanada’dan önemli veriler açıklanacak. ABD tarafından enflasyon ile ilgili verilerin açıklanması beklenirken, Kanada’dan imalat satışlarının açıklanması bekleniyor. Bu veriler doğrultusunda dikkatlerimizi USDCAD’de olacak.

16.15’de ABD’den kapasite kullanım oranı ve sanayi üretimi açıklanacak. Her iki veride de iyileşme yaşanması USD için pozitif olur.

Gün içerisinde Yeni Zelanda’dan süt ürünleri fiyat endeksi açıklanacak. Bu veri NZD için son derece önemli. Beklenti üzeri gelecek olan veri sonrasında NZDUSD’de toparlanmalar yaşanabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.