Ekonomik Takvim Isınıyor

Herkese iyi günler. Son derece önemli bir hafta içerisindeyiz. Geçtiğimiz hafta FOMC kararları sonrasında USD üzerinde baskı oluştu. Dün de USD üzerinde baskı vardı. Hafta boyunca ABD’den önemli veriler açıklanacak. Özellikle piyasanın gözü ve kulağı tarım dışı istihdam değişimi verisinde olacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Türkiye’den saat 10.00’da enflasyon verileri açıklanacak. TRY için önemli veri olduğunu çok iyi biliyoruz. Enflasyon tarafında yaşanılacak olan artış TRY için negatif olabilir.

İngiltere’den 11.30’da imalat PMI açıklanacak. Beklenti 51.2. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

12.30’da Avustralya’dan yıllık bütçe planı açıklanacak. Bütçelerin değiştirilmesi, gelir beklentilerinde azalma yaşanması AUD için negatif olabilir.

Gün içerisinde Yeni Zelanda’dan süt ürünleri fiyat endeksi açıklanacak. Önceki rakam %3.8. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması NZDUSD’deki toparlanmayı destekleyebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.