Ekonomik Takvim Isınmaya Başlıyor

Forex Takvimi – 22.03.2016

Herkese iyi günler. Önemli paritelerde hareketliliğin çok fazla olduğu bir haftayı geride bıraktık. Dün ekonomik takvime baktığımızda birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Bugünden itibaren önemli veriler gelmeye başlayacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

10.30’da Fransa ve Almanya’dan imalat PMI ve hizmetler PMI verilerini takip edeceğiz. 11.00’da da Euro Bölgesi imalat ve hizmetler PMI ve Almanya IFO iş güveni endeksi (beklenti 106.1) açıklanacak. Beklentiden iyi gelecek olan veriler Euro için pozitif olur.

11.30’da gözler İngiltere’de olacak. TÜFE (beklenti %0.4), ÜFE girişi ve özel sektör net borçlanmaları (beklenti 11.8 milyar) verilerini takip edeceğiz. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması GBP için pozitif olur.

12.00’da Almanya’dan ZEW ekonomik hissiyatı açıklanacak. Beklenti 5.0. Beklentiden iyi gelecek olan veri EUR için pozitif olur.

14.30’da Türkiye’den kapasite kullanım oranı ve imalat güveni açıklanacak. Bu dakikalarda USDTRY’de hareketlilik yaşanabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.