DİKKATLER TCMB FAİZ KARARINDA!

Herkese iyi günler. Son dönemde paritelerde hareketlilik son derece fazla. Dün ekonomik takvime baktığımızda birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Bugün gelecek olan veriler doğrultusunda paritelerde önemli fırsatlar karşımıza çıkabilir. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

12.00’da Almanya ZEW ekonomik hissiyatı (beklenti 12.1) açıklanacak. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması EUR açısından pozitif olur.

13.00 İngiltere’den CBI gerçekleşmiş satışlar (beklenti 6) açıklanacak. Açıkçası gelecek olan verinin GPB üzerinde etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.

14.00’da yurt içinde nefesler tutulacak. TCMB faiz oranı kararını açıklayacak ve bu dakikalarda xxx/TRY paritelerinde hareketliliğe hazır olacağız. Piyasalardaki genel beklenti faiz koridorunun üst bandında indirimin devam edeceği yönünde. Olası bir faiz indirimi kararı sonrası USDTRY’de yükselişlere şahit olabiliriz.

17.00’da ABD’den yeni konut satışları açıklanacak. Beklenti 521 bin. Gelecek olan verinin USD üzerinde çok önemli bir etkisinin olmasını beklemiyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.