Bugün Son Derece Önemli Veriler Açıklanacak!

Herkese iyi günler. Haftanın başından itibaren piyasalarda hareketlilik son derece fazla. Özellikle dün USD üzerinde baskı olduğuna şahit olduk fakat ABD piyasalarının açılmasından sonra USD alıcıları devreye. Öngörülmezliğin bu kadar fazla olduğu dönemlerde işlem tercihlerinizde mutlaka dikkatli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

15.30, ABD perakende satışlar (beklenti %0.1), çekirdek perakende satışlar (beklenti %0.4), ÜFE (beklenti %0.3), çekirdek ÜFE (beklenti %0.1). Perakende satışlarda önceki ay yaşanan düşüşün geçtiğimiz ay telafi edilmesi bekleniyor. ÜFE de yine enflasyon için önemli bir öncü gösterge. Bu haftanın ABD verileri açısından en önemli anı diyebiliriz ve tüm dolar paritelerinin yanında bütün piyasalarda hareket getirme gücüne sahip bu veriler.

17.00, Kanada Merkez Bankası BoC faiz kararı, beklenti %0.50. BoC’nin politika faizini değiştirmesi beklenmiyor. Petrolde son aylarda yaşanan toparlanma BoC’yi biraz rahatlattı ve geçtiğimiz cuma günü gelen istihdam verileri de oldukça iyiydi. Karar metnindeki yorumlardan ve mesajlardan ileriye dönük faiz kararları ile ilgili bir fikir çıkarmaya çalışacak piyasalar ve tüm CAD paritelerinde keskin hareketlere tanıklık edebiliriz.

17.30, ABD ham petrol envanterleri, önceki -4.9 milyon. Petrol son zamanlarda piyasalara yön vermeye başlayınca bu envanter verisinin önemi de arttı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.