Sahnede Kanada Merkez Bankası Var

Herkese iyi günler. Son dönemde belirsizliklerin artması nedeniyle paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Dün EURUSD ve ALTINda USD alıcılarının devreye girdiğini gördük. Diğer yandan anketlerde kalalım diyenlerin sayısının daha fazla olması nedeniyle GBPUSD’de toparlanma yaşandı. Öngörülmezliğin fazla olduğu dönemlerde temkinli devam etmenizi öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

11.00’da Almanya’dan İfo iş iklimi endeksi (beklenti 106.9) açıklanacak. Beklenti altı kalacak olan veri ile EURUSD üzerinde baskı oluşabilir.

14.30’da Türkiye’den kapasite kullanım oranı ve imalat güveni açıklanacak. Önceki verilere göre iyileşme yaşanması TRY için pozitif olur.

17.00’da Kanada Merkez Bankası (BoC) faiz oranı kararını takip edeceğiz. Piyasaların beklentisi faizlerin %0.50 oranınında tutulacağı yönünde ancak para politikası ile ilgili açıklamalar ile USDCAD’de önemli fırsatlar karşımıza çıkabilir.

17.30’da ham petrol stokları. Önceki veri 1.3 milyon olarak açıklanmıştı. Stoklarda artış yaşanması petrol fiyatları açısından negatif olacaktır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.