Bugün Gözler Kanada Verilerinde – 17.06.2016

Herkese iyi günler. Piyasalarda belirsizliklerin olması nedeniyle paritelerde volatilite son derece fazla oluyor. Özellikle son gelen Brexit anketlerinde ayrılalım kampında artış yaşanması nedeniyle yatırımcıların güvenli limanlara hücum ettiler. Dün sarı metal 1314 bölgesi üzerine yükseldi. Fakat İngiliz politikacının öldürülmesinden sonra paritelerde ani yön değişimlerinin yaşandığına şahit olduk. Bu gibi dönemlerde son derece temkinli devam etmenizi öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.

11.00’da Euro Bölgesi’nden cari hesap ve İtalya’dan ticaret dengesi açıklanacak. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması EUR için pozitif olur fakat verinin pariteler üzerindeki etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.

15.30’da ise Kanada’dan enflasyon veriler var. Bu dakikalarda ABD’den konut izinleri ve konut başlangıçları verilerini de takip edeceğiz. Özellikle Kanada’dan gelecek olan TÜFE verileri CAD için son derece önemli. Bu dakikalarda USDCAD’de önemli hareketlenmeler yaşanabilir.

ECB başkano Draghi saat 16.00’da Almanya’da bir konuşma yapacak. Her zaman olduğu gibi Süper Mario’nun açıklamalarını yakından takip edeceğiz. Para politikası hakkında gelecek olan açıklamar EUR paritelerine hareket getirebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.