Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Ağustos ayının ilk haftasına paritelerde hareketlilik açısından hızlı bir başlangıç yaptık. İngiltere Merkez Bankası beklendiği gibi faizleri 25 baz puan indirdi fakat beklenmedik şekilde varlık alım programını 60 milyar sterlin arttırarak 435 milyona çekti. Bu gelişmeden sonra ise GBP’ye sert satışlar geldi. BoE’den sonra gözler ABD istihdam raporuna çevrildi. Tdi değişimi ve maaşlar verisinde yaşanan artış sonrasında USD pariteler üzerindeki baskısını iyice hissettirdi. Bu hafta bizleri önemli veri ve gelişmeler bekliyor Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

10.00’da Türkiye’den sanayi üretimi açıklanıyor. Beklenti altı gelecek olan veri USDTRY’de toparlanmaları beraberinde getirebilir.

10.15’de İsviçre’den TÜFE ( beklenti -%0.5 ) açıklanacak. Beklentiden iyi gelecek olan veri CHF için son derece pozitif olur ancak paritelere önemli bir hareket getirmesini beklemiyoruz gelen verinin.

11.30’da Euro Bölgesi’nden Sentix yatırımcı güven endeksi ( beklenti 3.6 ) açıklanacak. Gelecek olan verinin paritelerde etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.

15.30’da Kanada’dan inşaat izinleri ( beklenti %2.7 ) açıklanacak. Beklenti altın gelecek olan veri CAD için negatif olur.

17.00’da istihdam piyasası koşulları endeksi açıklanıyor. Gelecek olan verinin etkisi paritelerde sınırlı olur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.