Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var? – 06.06.2016

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir haftayı geride bırakıyoruz. OPEC ve ECB derken tdi değişimi verisi piyasalarda büyük bir şok etkisi yarattı. Gelen verinin beklentilerin çok altında kalması nedeniyle USD’ye sert satışlar geldi. Bu hafta ise önemli veri ve gelişmeler bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Euro Bölgesi’nden saat 11.10’de perakende PMI açıklanacak. Önceki rakam 47.9. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması EUR için pozitif olur fakat gelen verinin etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.

Euro Bölgesi’nden saat 11.30’da sentix yatırımcı güveni açıklanacak. Bekelnti 7.1. Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride iyilşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri EUR için pozitif olur.

ABD’den 17.00’da istihdam piyasası koşulları endeksi açıklanacak. Önceki rakam -0.9. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

Fed’in en önemli ismi başkan Yellen saat 19.30’da mikrofon başına geçecek. Geçtiğimiz hafta gelen istidam raporunun hayal kırıklığı yaratması USD alıcılarının tadını kaçırdı. Bugün Yellen’ın para politikası ile ilgili yapacağı açıklamalar USD paritelerine harekete getirebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.