Bugün Dikkatler Büyüme Verilerinde

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir dönem içerisindeyiz. Dün USD üzerinde baskı oluşmasından sonra EURUSD ve GBPUSD üzerinde yukarı yönlü hareketlenmeler yaşandı. Bugün ve yarın önemli veriler bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

11.30’da İngiltere’den cari hesap (beklenti -28.1 milyar) ve büyüme verisi (beklenti %0.4) açıklanacak. Gelecek olan verilerde kötüleşme yaşanması GPB için negatif olur.

12.00’da Euro Bölgesi’nden TÜFE (beklenti %0.0) ve çekirdek TÜFE (beklenti %0.8) açıklanacak. Enflasyonda iyileşme yaşanması EUR için pozitif olur.

14.30’da son ECB toplantısının tutanakları yayınlanacak. Geçtiğimiz toplantıda konuşulan konuların detaylarını takip edeceğiz. EUR paritelerinde hareketliliğin az olmasını beklesek de gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

15.30’da Kanada’dan büyüme verisi (beklenti %0.1) açıklanacak. CAD için son derece kritik bir veri. Beklenti altı kalan veri ile USDCAD’de yükseliş yaşanabilir. Aynı dakikalarda ABD’den de haftalık işsizlik başvuruları (beklenti 269 bin) açıklanacak.

16.45’te Chicago PMI (beklenti 50.4) açıklanacak. Gelecek olan verinin USD üzerinde çok büyük bir etkisi olmasını beklemiyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.