Bugün Bizleri Neler Bekliyor?

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir haftayı geride bıraktık. Zaman zaman USD üzerinde baskının olduğuna zaman zaman da USD alıcılarının devreye girdiğine şahit olduk. Önümüzdeki hafta önemli veri ve gelişmeler bizleri bekliyor. Hafta boyunca Merkez Bankaları’nın kararlarını yakından takip edeceğiz dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Dün Katar’ın başkenti Doha’da üretimin dondurulması için OPEC ve OPEC dışı üreticiler bir araya geldi fakat görüşmeler başarısızlıkla sonuçlandı. Bu diplomatik başarısızlığın petrol fiyatlarına yeniden sert düşüş getirebileceği belirtiliyor. Anlaşmanın yakalanmaması CAD alıcılarının hevesini kursağında bıraktı ve piyasa açılışında USDCAD’de toparlanmaların yaşandığını gördük.

15.30’da ise FOMC üyesi Dudley konuşma yapacak. Para politikası hakkında gelecek olan açıklamalar USD için önemli. Piyasalar Dudley’nin tutumunu bildiği için açıklamaların USD pariteleri üzerinde etkisi sınırlı olabilir.

17.00’da ABD’den NAHB konut piyasası endeksi açıklandı. Piyaasa beklenti 59. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri USD için pozitif olur fakat verinin pariteler üzerindeki etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.