Bugün ABD’den Tarım Dışı Geliyor! – 4 Kasım 2016

Tarım Dışı Başka Verilere Benzemez

Herkese iyi günler. Bu hafta ABD’den gelen başkanlık seçimi anketleri bugüne kadar piyasalara yön verdi. Dün gelen anketlerden hem Trump hem de Clinton isminin çıktğını gördük. Bunun sonucunda paritelerde yön değişiminin yaşandığına şahit olduk. Fed, faiz artışı için daha fazla verinin kendilerini ikna etmesi gerektiğine vurgu yapıyor. Bugün ABD’den gelecek olan istihdam raporu USD için son derece önemli olacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

11.15 ile 12 arasında Euro Bölgesi’nden final hizmetler PMI verileri açıklanacak. Açıkcası gelecek olan verilerin pariteler üzerindeki etkisi bizce sınırlı olur.

Ve 15.30’da ABD’den beklenen veri dizisi açıklanacak. Piyasaların merakla beklediği tarım dışı istihdam değişimi verisi bu dakikalarda açıklanacak. Bununla birlikte ortalama saatlik kazançlar endeksi ve işsizlik oranı verisini takip edeceğiz. Beklenti üzeri gelecek olan rakamlar Aralık ayı faiz artırımı olasılığını iyice artırabilir ve USD baskısını iyice arttırabilir. Bu verilerin yanında bu dakikalarda Kanada’dan gelecek olan istihdam verilerini de takip edeceğiz. USDCAD paritesinde de önemli hareketlenmeler yaşanacak. Bu dakikalarda bütün paritelerde önemli fırsatlar karşımıza çıkacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.