Bugün ABD Verileri Piyasaya Yön Verecek

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Dün USD satıcılı bir başlangıç yaptı güne. Fakat öğleden sonra alıcıların devreye girmesinden sonra USD rahat bir nefes aldı. USD için son derece önemli bir hafta içerisindeyiz. Özellikle Cuma günü ABD’den gelecek olan istihdam raporu son derece USD için önemli olacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

10.15 ile 11.00 arasında Euro Bölgesi’nden hizmetler PMI verileri açıklanacak. Açıkcası gelecek olan verilerde büyük bir değişim yaşanmaması paritelere önemli bir hareket getirmeyebilir.

11.30’da İngiltere’den inşaat PMI açıklanacak. Beklenti 54.0. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması GBP için pozitif olur. GBPUSD’de hareketlenmeler yaşanacaktır bu saatlerde.

15.15, ABD ADP tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 193 bin). Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride hafif bir kötüleşme yaşanması bekleniyor. 200 bin civarında gelecek olan veri USD için pozitif olur. Cuma günü gelecek olan tdi verisinin ne yönde geleceği konusunda piyasada bir algı oluşturabilir.

15.30’da ABD’den öncü tarım dışı üretkenliği, ticaret dengesi ve öncü birim işçi maaliyeti açıklanacak. USD için son derece önemli veriler. Bu dakikalarda USD paritelerinde önemli hareketlenmeler yaşanabilir.

17.00’da ABD’den ISM imalat dışı PMI açıklanacak. Hizmetler sektörü ABD ekonomisinin demirbaşı. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD rallisini beraberinde getirebilir.

17.30’da ABD’den ham petrol stokları açıklanacak. Önceki rakam 2.0 milyon. Stoklarda artış yaşanması petrol fiyatlarında geri çekilmeyi beraberinde getirebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.