Altın Haftayı Nasıl Geçirdi? – 21 Ekim 2016

Boğalar Bugün de İstekli Devem Ettiler

Geçtiğimiz hafta Altında alıcılar ve satıcılar bir türlü birbirlerine üstünlük sağlayamadılar. Bu hafta ise piyasalarda belirsizliklerin olması nedeniyle değerli metal güvenli liman olarak alıcı buldu ve 1274 seviyesi üzerine yükseliş gerçekleşti.

Açıkcası Bu hafta ABD’den gelen verilerin değerli metal üzerindeki etkisi son derece sınırlı oldu. Değerli metalde haftanın son işlem gününde boğaların devreye girme çabalarına tanıklık ettik fakat 1270 seviyesi üzerine bir yükseliş gerçekleşmedi. Haftaya ABD’den gelecek olan verilerin değerli metal üzerinde etkilerinin olmasını bekliyoruz.

Özellikle haftaya ABD’den gelecek olan çekirdek dayanıklı malların siparişi ve büyüme verisi USD için son derece önemli olacak. Gelecek olan verilerin beklentileri karşılaması durumunda değerli metalde yeniden ayıların devreye girdiğini görebiliriz. Aksi durumunda ise toparlanma iyice momentum kazanabilir. Yükselişlerde sırasıyla 1280, 1290 ve 1300 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ie 1250, 1240 ve 1225 seviyeleri önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.