EURUSD Paritesinde Geri Çekilme Hangi Seviyelere Kadar Devam Edebilir?

Paritede teknik olarak geri çekilme hareketlerinin olduğunu görüyoruz. Önceki analizlerimizde de önemle vurguladığımız yükselen kanal formasyonunun aşağı yönde geçildiğini izlemekteyiz. Bu seviye ise 1.2270 desteğine tekabül ediyordu. Bu noktada kanalın altına sarkmaların meydana gelmesi ile aşağı yönde baskının bir miktar hız kazanarak 1.2240 ara desteğine ulaşıldığını görüyoruz. Geri çekilmenin devamı adına ilk olarak bu seviyeyi takip edecek olsak da 1.2200 desteğinin çok daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Özellikle bu destek seviyesinin kırılmasını sağlayacak fiyat hareketlerinde 1.2170 desteği ile birlikte 1.2100 seviyesinin ön plana çıkabileceğini not edelim.

Paritede yükseliş hareketlerinin oluşması adına ilk olarak 1.2270 direncini izleyeceğiz. Bu seviyenin aşılması paritenin yeniden yükselen kanalına geri dönmesi anlamı taşıyacağı için önemli olacaktır. Bu yönde bir fiyatlamada 1.2300 seviyesi ile birlikte 1.2340 direncinin kısa vadede yeniden hedef konumuna yerleşebileceğini düşünmekteyiz.

Gün içerisinde ABD tarafında Aralık ayı istihdam verileri açıklanıyor olacak. Tarım Dışı İstihdam verisine ilişkin piyasa beklentisi 71 bin kişiye istihdam oluşturulduğu şeklinde. İşsizlik oranının ise %67’den %6.8 seviyesine yükseliş kaydetmesi bekleniyor. Datanın açıklanmasının ardından fiyatlamalarda oynaklığın yükselebileceği uyarısında bulunalım.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.