Brexit Ufukta Göründü, Dolar 3.00 Oldu!

Güncelleme: Oyların çok büyük bölümü tamamlandı ve artık referandum sonucu netleşti. Birleşik Krallık halkı son kararını Brexit’ten yana verdi. Bundan sonra neler olacak, gün içerisindeki analizlerimizden veya canlı yayın odamızdan takip edebilirsiniz.

AB Referandumu’nda oy sayımı devam ediyor. Şu ana kadar 20 milyondan fazla oy sayıldı ve ‘Ayrılalım’ kampı ‘Kalalım’ kampının neredeyse dört yüzde puan önünde. Yani şimdiye kadar ortaya çıkan sonuç piyasaların hiç de beklemediği bir sonuç ve çok keskin hareketler yaşanıyor.

Pound dolara karşı 1.35 altına kadar gerileyen son 30 yılın dibini görürken, EURUSD, AUDUSD, NZDUSD gibi pariteler üzerinde de büyük bir satış baskısı var. Lira gibi riskli para birimleri de sonuçlardan payına düşeni aldı ve USDTRY 3.00 seviyelerini gördü.

Sonuçlar bir kaç saat sonra netleşecek ve şu anki durum korunursa, yani Brexit gerçekleşirse lira üzerinde baskı da sürebilir. USDTRY’nin 3.00 direncini kırması sonrası önce 3.06 sonra da 3.10’lara doğru bir atak görebiliriz önümüzdeki süreçte.

Tüm gece neler mi yaşandı? Öğrenmek için tıklayın.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.