Moody’s de Türkiye Notunu Değiştirmedi

Yine son derece hareketli bir haftayı geride bıraktık. Hafta boyunca paritelerde hareketlilikler son derece fazlaydı. EURUSD paritesinin 1.1450-1.1330 bölgesi arasında kararsız seyrinin devam ettiğine şahit olduk. JPY ve ALTINın ise güveli liman olarka talep gördüğüne şahit olduk. USDJPY BoJ’un piyasalara müdahale edeceği spekülasyonlarına rağmen 109.00 bölgesi altına kadar gerilediğini gördük.

Uluslararası Kredi ve Derecelendirme Kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu yatırım yapılabilir en düşük seviye olan Baa3 ile sabit tutarken, negatif görünümü de değiştirmedi.  Hatırlayacağımız gibi Moody’s en son Nisan 2014’te kredi notu görünümünü negatife düşürmüştü.

Hafta sonu ekonomik takvime baktığımızda açıklanan herhangi bir verinin olmadığını görüyoruz. Önemli bir gelişme de yaşanmaması sebebiyle paritelerin cuma günkü kapanışlara yakın seviyelerden açılış yapmasını bekliyoruz. Ayrıca Orta Doğu da  meydana gelen 6.6 büyüklüğünde deprem, Pakistan, Hindistan ve Afganistan’ı vurdu. Can kaybı ve önemli bir hasar olmadığı bildirildi yetkililer tarafından.

Bu hafta yine önemli fırsatlar ve gelişmeler bizleri bekliyor olacak. Biz de her zaman olduğu gibi günün 12 saati canlı yayın odamızdan üyelerimize tam destek vererek genel yatırım tavsiyelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz. Herkese şimdiden bol kazançlı haftalar diliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.